KONTAKT KONSUMENT

Kontaktpersoner

Kontoret
Telefon växel:  0521 - 57 50 50
Fax:                 0521 - 314 97

Öppettider
Mån - tor             08:00 - 16:00
Fredag                 08:00 - 12:00
Lunch mån - tors  12:00 - 13:00
 
Platschef
Glenn Jönsson
Telefon: 0521-57 77 53
Mobiltelefon: 072-080 89 62
Epost: glenn@dahlbergslakteri.se

Marknadsansvarig
Håkan Alqvist
Telefon: 0521-57 77 42
Mobiltelefon: 070-420 20 26
Epost: hakan@dahlbergslakteri.se  

Försäljning
Martin Bertilsson
Telefon: 0521 - 57 50 51

Mobiltelefon:073-420 97 63
Epost: martin@dahlbergslakteri.se

Administrationsansvarig
Helena Melin
Telefon: 0521-57 77 32
Epost: helena@dahlbergslakteri.se

Inköp gris, miljöansvarig
Peter Gullin
Telefon:  0521-57 77 44
Mobiltelefon: 070-951 24 11
Epost: peter@dahlbergslakteri.se  

Inköp nöt
Anders Andersson
Telefon:  0521-57 50 50
Epost: anders.a@dahlbergslakteri.se

Slaktplanering
Lars-Gunnar Dahlberg
Telefon: 0521-57 50 57
Mobiltelefon: 070-213 18 22
Epost: lasse@dahlbergslakteri.se

Kvalitets- och Slaktansvarig
Anders Dahlberg
Telefon: 0521 -57 50 55
Mobiltelefon: 070-683 82 65
Epost: anders.d@dahlbergslakteri.se

Styckningsansvarig
Per Jansson
Telefon: 0521-57 50 50
Epost: per@dahlbergslakteri.se

Vid frågor om styckning återtag ring mån-tors mellan kl. 14.30 - 15.15.

Livdjursförmedling
Kurt Dahlberg
Telefon: 0521-57 50 53
Mobiltelefon: 070-563 53 91
Epost: kurt@dahlbergslakteri.se

Börje Pettersson
Telefon: 0521-57 77 39
Mobiltelefon: 070-381 70 70
Epost: borje@dahlbergslakteri.se

Smågrisförmedling
0521 - 57 50 50

Teknik och Underhåll
 

Telefon: 0521-57 77 48
Mobiltelefon: 070-000 94 29
Epost: verkstad@dahlbergslakteri.se